₺174,93 KDV Dahil
₺249,90 KDV Dahil
₺279,93 KDV Dahil
₺399,90 KDV Dahil
₺349,93 KDV Dahil
₺499,90 KDV Dahil
₺349,93 KDV Dahil
₺499,90 KDV Dahil
₺349,93 KDV Dahil
₺499,90 KDV Dahil
₺349,93 KDV Dahil
₺499,90 KDV Dahil
₺279,93 KDV Dahil
₺399,90 KDV Dahil
₺349,93 KDV Dahil
₺499,90 KDV Dahil
%30 İndirim
%30İndirim
Yeni Ürün
₺349,93 KDV Dahil
₺499,90 KDV Dahil
1

Zarifliği ve şıklığıyla etkileyen en iyi tasarım küpeler Karya Gümüş’te

En Moda, Her Tarza Uygun Küpeleri Biz Satıyoruz.

Takı Sektöründe Adımızı Altın harflerle yazdıracak kadar nadide parçaları sizin karşınıza çıkarıyoruz.

Özel Yapım sizin seçtiğiniz ürünleri size sunup satışa çıkarıyoruz.

Her kıyafetinize ve rengine uygun en şık küpeleri satıyoruz hem de en uygun fiyata.

Beyaz ve mistik topaz taş, siyah taş, ametist taş, beyaz taş, aquamarin taşı, siyah zirkon, beyaz baget olan değerli taşlarımızla güzelliğinize güzellik katacak olan küpelerimizle karşınızdayız.

Küpe eskiden beri kadınların en çok kullandığı takılardandır. Yaşlısı, genci bütün kadınlar küpe takmayı sever. Bizde Karya Gümüş olarak size en özel ve en güzel küpelerimizi satışa çıkardık. Günümüzde’ de erkekler küpe takıyor eskiden de erkekler küpe takarsa bir rütbesi olduğu anlaşılıyordu. Küpe bir rütbe belirtisiydi. Eski yıllardan beri hayatımızda olan küpenin tarihçesini inceleyelim ve küpenin eskiden ne kadar çok anlam ifade ettiğine şahit olalım.

İngilizce de ‘earring’ anlamına gelen küpe, bir takı aksesuar ürünü olarak, kulak memesine veya kulağın başka bir kısmına delme yöntemiyle tutturulan bir takı çeşididir.

Değerli malzemelerden yapılan küpeler mücevher kategorisine girerler. Genellikle sadece estetik amaç için kullanılırlar. Diğer taraftan dini veya sembolik amaçlarla da geçmişten günümüze hala kullanılmaktadır. Her kültürel değişimde olduğu gibi küpeye de ilk önce Mısırlılar’ da rastlanmaktadır. Ardından Babiller’ de ve sonra Asya Medeniyetlerinde küpe sadece erkeklerin taktığı ve toplum içindeki rütbeyi belirten bir takı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bilimsel araştırmalarda görmekteyiz ki kulak delme, vücut değiştirmenin bilinen en eski yöntemlerinden birisidir.

Denizciler arasında delinmiş bir kulak memesi, denizcinin dünyayı dolaştığı ya da ekvatoru geçtiği anlamını taşırmış.

Küpeler eski zamanlarda bile en çok tercih edilen takılardandır. Günümüzde de hediye olma konusunda ilk sırada yer alıyor.  Şu an da en moda olan yarım halka küpeler de çok uygun fiyatlarla sitemizde yer alıyor.  Sepete ekle seçeneğine basıp ödeme yapabilirsiniz. İstediğiniz ürün, model kapınıza kadar gelsin.  Hem ucuz,hem şık,hem de kaliteli ürünler arıyorsanız Karya Gümüş ‘e bekleriz..  Küpeler dahil tüm ürünlerimizin kampanya ve indirimlerimizden faydalanabilmek ve haberdar olabilmek için e-bülten habercimize üye olmayı unutmayın.

Her Daim Zarif, Her Daim Şık..

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR