₺59,90 KDV Dahil
₺79,90 KDV Dahil
₺69,90 KDV Dahil
₺89,90 KDV Dahil
1 2 3 >

Kolye çeşitlerimiz içerisinde eminiz ki size dokunacak bir kolye bulabileceksiniz.

 

Karya Gümüş By Fuly olarak takı sektöründe yılların tecrübesi ve şıklığı ile karşınızdayız.


Takılar genellikler vücudu süslemek için kullanılan çeşitli taşlar ve değerli taş ve madenlerin kullanılarak yapıldığı  aksesuarlardır. Takı sanatı bu topraklara çok uzak olmayan topraklarda ilk kez M.Ö 3000’li yıllarda mezopatamya bölgesinde ortaya çıktığı tahmin edilmektedir. İlk çağlarda takılar kolyeler, Ağaç kabukları, değerli sayılan deniz kabukları ve değerli taşlar kullanılarak yapılmaktaydı.

 

Takı denildiğinde ilk akla gelenlerden birisi olan Kolye ise ilk olarak ağaç kabuğundan kolyeler, değerli madenlerden kolyeler ve deniz kabuğundan Kolyeler olarak yapılmıştı.

 

Kolye 19. Yüzyılda bir Statü bir sınıf belirtme amaçlı kullanılan bir takı ve aksesuar iken şimdilerde günlük hayatımızda kullandığımız bir takı halini almıştır. Hatta günümüzde kişiselleştirilmiş kolyeler, Özel tasarım kolyelerde yapılmakta.

 

Takılar ve kolyeler 19. Yüzyıldan itibaren başka kullanım amaçlarının yanında daha çok aksesuar amaçlı kullanılmaya başlanmıştır.

 

Kolyenin ilk kullanıldığı çağlarda Mezopotamya topraklarında hem erkekler hem de kadınlar çeşitli kolyeler kullanmaktaydılar.

 

Türklerde ise Takı ve Kolye kullanımı çok tanrılı döneme kadar dayanmaktadır. Çok tanrılı dönemlerde ise Tanrının temsilcisi kabul edilen hakanların, kralların ve rahiplerin güç ve statülerini belli ettikleri bir sembol olarak takılmaktaydı. Genellikle şaman rahiplerin ayinlerde taktığı kolyeler 19. Yüzyıl itibari ile bir zanaatten sanata dönüşmeye başlanmış ve lüks ve değerli taşlar ve madenler ile kadınların şıklık yarıştırdıkları aksesuar ve takılara dönüşmüştür.

 

Karya Gümüş By Fuly olarak yıllardır takı ve aksesuar dünyasının bütün hitlerini ve modasını takip ederek tecrübe ettiğimiz ve modaya yön verdiğimiz takılarımız ile değerli takipçilerimize her zaman kaliteli dayanıklı ve şık ürünler sunmayı hedeflemişizdir.

 

Karya Gümüş By Fuly Kolye kategorisinde kendinize özel birşeyler bulabileceğiniz gibi kişiye özel kolye seçenekleri ile sadece sevdiklerinize özel şık hediyeler bulabilirsiniz ve tasarlattırabilirsiniz. Kolye kategorsininde en trend kolyelerden olan balon kolyeleri sonsuzluk kolyeleri ve isim (Harf kolyelerini) bulabilir. Sevdiklerinize özel sürprizler ile onları şaşırtabilirsiniz.

 

Kişisel ve özel ürünlerin yanında gümüş tasarım kolyeler ve taşlı gümüş kolyeler ile zarafetin yanında birazıcık parlaklık ekleyebilir, daha farkedilebilir parlaklıklar seçebilirsiniz.

 

Karya Gümüş By Fuly Kolyeleri ile en özel anlarınızda en şık ürünleri ile daima yanınızda.

 

Kolyeler dahil tüm ürünlerimizin Kampanya ve indirimlerimizden faydalanabilmek ve haberdar olabilmek için e-bülten habercimize üye olmayı unutmayın.

 

 

Daima Zarif Daima Şık